Już po raz siódmy wręczone zostały nagrody dla Laureatów Programu „Sylwetki i Marki Polskiej Gospodarki”. Do zaszczytnego grona nagrodzonych dołączyli Laureaci Programu „Sylwetki i Marki Polskiego Samorządu”.

24 listopada w Sangate Hotel Airport w Warszawie odbyła się Wielka Gala „Sylwetki i Marki Polskiej Gospodarki”. Uroczystość w znakomity sposób poprowadzili Dorota Gardias oraz Krzysztof Ibisz. Zgromadzonych gości powitał gospodarz wieczoru Pan Robert Składowski – Prezes Ogólnopolskiej Federacji Przedsiębiorców i Pracodawców Przedsiębiorcy.pl, który pogratulował obecnym ich sukcesów oraz podkreślił zaangażowanie Federacji w działania na rzecz promowania polskiej przedsiębiorczości.

Słowa uznania i gratulacje Laureatom przekazał również Pan Janusz Pietkiewicz – Wiceprezydent Pracodawców RP.

W tym roku Rada Programowa, w skład której weszli przedstawiciele patronów honorowych, instytucji współpracujących oraz organizatorów, po wnikliwej ocenie i zgodnie z przyjętą procedurą, wyłoniła Laureatów Programów:

Sylwetki i Marki Polskiej Gospodarki – inicjatywy, której celem jest kreowanie i umacnianie etycznych norm oraz standardów w czterech obszarach: przedsiębiorczości, samorządu, instytucji oraz w ochronie zdrowia. W ramach Programu przyznawany jest tytuł „Rekomendowana Marka Polskiej Gospodarki” oraz realizowane są Projekty: „Rzetelni”, „Liderzy Polskiej Gospodarki” oraz „Diamenty Polskiej Gospodarki”.

Sylwetki i Marki Polskiego Samorządu – programu, którego celem jest budowanie i umacnianie pozycji polskich samorządów oraz promowanie i pokazywanie ich rozwoju, a także dokonań na poszczególnych płaszczyznach działalności, mających wpływ na atrakcyjność regionu. Program pomaga samorządom w kreowaniu pozytywnego wizerunku, w budowaniu silnej marki oraz przewagi konkurencyjnej nad innymi samorządami.

Uroczyste wręczenie rozpoczęto od Laureatów tytułu „Rekomendowana Marka Polskiej Gospodarki”. Dyplomy dla najlepszych wręczyli przedstawiciele organizacji pracodawców: Pan Janusz Pietkiewicz – Wiceprezydent Pracodawców RP oraz Pan Lesław Wiatrowski – Wiceprezes Federacji Przedsiębiorcy.pl.

Kolejnym punktem wieczoru było uhonorowanie Laureatów ubiegających się o zaszczytny tytuł „Lider Polskiej Gospodarki”. Z rąk prof. Waldemara Kostewicza – Prezesa Polskiego Towarzystwa Lekarskiego oraz Pana Witolda Buczyńskiego – Członka Zarządu Mazowieckiego Zrzeszenia Handlu, Przemysłu i Usług wręczono statuetki i dyplomy dla Liderów Lecznictwa, Liderów Samorządu i Liderów reprezentujących branże gospodarki.

Emocji nie było końca, bowiem po wręczeniu nagród dla Liderów przyszedł czas na „Diamenty Polskiej Jakości” oraz „Diamenty Polskiej Innowacyjności”. Zaszczytne statuetki dla podmiotów stawiających na jakość wręczyli: Pani Olga Werbeniec – Prezes Ogólnopolskiego Cechu Rzemieślników Artystów oraz Pan Janusz Piechociński – Prezesa Izby Przemysłowo-Handlowej Polska-Azja, natomiast statuetki „Diament Polskiej Innowacyjności” Laureaci odebrali z rąk Pana Janusza Pietkiewicza – Wiceprezydenta Pracodawców RP oraz Pana Jacka Bobrowskiego – Wiceprezesa Zarządu Mazowieckiego Zrzeszenia Handlu, Przemysłu i Usług.

Już od siedmiu lat na wniosek urzędów marszałkowskich i wojewódzkich oraz na wniosek Prezydium Przedsiębiorcy.pl oraz Zarządu Mazowieckiego Zrzeszenia Handlu Przemysłu i Usług przyznawane są nagrody „Rzetelni dla Biznesu” – dla osób, podmiotów, organizacji zasłużonych dla rozwoju przedsiębiorczości. Statuetki i dyplomy uznania Laureaci odebrali z rąk Pana Marka Szczepanika – Członka Zarządu Województwa Świętokrzyskiego oraz Piotra Podgórskiego – Wiceprezesa Federacji Przedsiębiorcy.pl

Po części oficjalnej nadszedł czas na zabawę, a goście bawili się przy muzyce gwiazd wieczoru: Stachurskiego oraz Mateusza Mijala.

Więcej informacji na stronach: www.polskagospodarka.org.pl (Program „Sylwetki i Marki Polskiej Gospodarki”) oraz www.samorzady.org.pl (Program „Sylwetki i Marki Polskiego Samorządu”). 

  

LAUREACI PROGRAMU „SYLWETKI I MARKI POLSKIEJ GOSPODARKI” ORAZ „SYLWETKI I MARKI POLSKIEGO SAMORZĄDU”

  • Depenbrock Polska Sp. z o.o.
  • DOZBUD DEVELOPMENT Zbigniew Zalewski
  • FHU MULTI-PROJEKT Sp. z o.o. Sp.K.
  • Firma Michalski
  • Genderka Sp. z o.o.
  • Grupa KON-PLAST Sp. z o.o. Sp.k.
  • Grupa ZEJLER Jacek Zejler
  • Instytut Studiów Podatkowych Modzelewski i Wspólnicy Sp. z o.o. – Grupa ISP
  • Polsling Sp. z o.o.
  • PPHU “Elektrobud” Instalatorstwo Elektryczne Marian Janas
  • Przedsiębiorstwo Budowlane BUDOTEX Sp. z o.o.
  • Przedsiębiorstwo Budowlano-Produkcyjne “ŁĘGPRZEM” sp. z o.o.
  • Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe MABUD Janusz Więsik
  • Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Budowlane BUDECON S.A.
  • Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe “FARES” Sp. z o.o.
  • Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane “STEBUD” Stefan Pustelnik
  • Punto Pruszyński Sp. z o.o.
  • SPS Construction Sp. z o.o.
  • Szpital Wojewódzki im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach
  • TECHPOL Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe
  • TRASKO-INWEST Sp. z o.o.
  • WIR ENGINEERING Ltd. Biuro Projektowo Inżynierskie
  • WODPOL Sp. z o.o.
  • Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego “MEDITRANS” w Warszawie
  • Wojewódzki Szpital Zakaźny w Warszawie
  • Wojewódzki Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej Centrum Leczenia Chorób Płuc i Rehabilitacji w Łodzi
  • Zabrzańska Spółdzielnia Mieszkaniowa
  • Zakład Budowlany KLIMEX Zbigniew Klimek
  • Zakład Budowlany „SIEMASZKO” Lesław Siemaszko
  • Zakład Przetwórstwa Mięsnego Marek Łoboda
  • Zakład Usług Taborowych “REMTRAK” Sp. z o.o.
  • Zakłady Mięsne Zakrzewscy Dariusz Zakrzewski, Janusz Zakrzewski Sp. J.
  • Grupa ZEJLER Jacek Zejler
  • Mirosław Mikołajewski – Prezes Zarządu, Punto Pruszyński Sp. z o.o.
  • Podhalański Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II w Nowym Targu
  • Szpital Wojewódzki im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach
  • Marek Wierzba – Dyrektor, Podhalański Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II w Nowym Targu
  • Altom Sp. z o.o. Sp. k.
  • Jadar Sp. z o.o.
  • Grupa PETECKI
  • Miasto Międzyrzec Podlaski
  • Miasto i Gmina Torzym
  • Gmina Ciechanów
  • Gmina Obryte
  • Gmina Rozprza
  • Gmina Żelazków
  • Mieczysław Rączka – Wójt Gminy Wilkowice – LIDER POLSKIEGO SAMORZĄDU – POSTAĆ
  • AURORA Technika Świetlna Marzenna Zacharzewska
  • Depenbrock Polska So. z o.o.
  • DOZAMECH Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. K.
  • DOZBUD DEVELOPMENT Zbigniew Zalewski
  • EL-CORP Sp. z o.o.
  • FHU MULTI-PROJEKT Sp. z o.o. Sp.K.
  • Firma MICHALSKI
  • Genderka Sp. z o.o.
  • Grupa KON-PLAST Sp. z o.o. Sp.k.
  • Grupa PETECKI
  • Instytut Studiów Podatkowych Modzelewski i Wspólnicy Sp. z o.o. – Grupa ISP
  • PHU MABUD Janusz Więsik
  • Piekarnia WACYN Ewa Brzezińska, Andrzej Karczewski
  • Polsling Sp. z o.o.
  • PPHU “Elektrobud” Instalatorstwo Elektryczne Marian Janas
  • PRO-DREWEX Sp. z o.o.
  • Przedsiębiorstwo Budowlane BUDOTEX Sp. z o.o.
  • Przedsiębiorstwo Budowlano-Produkcyjne “ŁĘGPRZEM” sp. z o.o.
  • Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Budowlane “GWARANT” Eugeniusz Zieliński
  • Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Budowlane BUDECON S.A.
  • Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe “FARES” Sp. z o.o.
  • Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane “STEBUD” Stefan Pustelnik
  • Punto Pruszyński Sp. z o.o.
  • Schody-Podłogi-Wnętrza Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka Komandytowa
  • Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Koszalinie
  • TECHPOL Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe
  • TRASKO-INWEST Sp. z o.o.
  • Warszawska Spółdzielnia Budowlano-Mieszkaniowa „Chomiczówka”
  • WIR ENGINEERING Ltd. Biuro Projektowo Inżynierskie
  • Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego “MEDITRANS” w Warszawie
  • Wojewódzki Szpital Zakaźny w Warszawie
  • Wojewódzki Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej Centrum Leczenia Chorób Płuc i Rehabilitacji w Łodzi
  • Zakład Budowlany “SIEMASZKO” Lesław Siemaszko
  • Zakład Usług Taborowych “REMTRAK” Sp. z o.o.
  • Zakłady Mięsne Zakrzewscy Dariusz Zakrzewski, Janusz Zakrzewski Sp.J.
  • Zbigniew Nowakowski Autoryzowana Stacja Obsługi Mercedes-Benz Service
  • American Heart of Poland S.A.
  • Ceramika Paradyż Sp. z o.o.
  • Izodom 2000 Polska Sp. z o.o.
  • Klamal Sp. z o.o.
  • Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym
  • Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Ciechanowie Sp. z o.o.
  • Altom Sp. z o.o. Sp. k. za kolekcja naczyń kuchennych Valdinox
  • P.H.U. Ceramika Tułowice Sp.j.
  • Jadar Sp. z o.o. – Za wzornictwo w betonie architektonicznym
  • Altom Sp. z o.o. Sp. k. – Za kolekcje autorskie marki Altom Design
  • Gmina Susz
  • Gmina Świdnica
  • Klamal Sp. z o.o. – „Rzetelni w Biznesie”
  • Zespół Opieki Zdrowotnej w Wągrowcu SPZOZ – „Rzetelni w Ochronie Zdrowia”
  • na wniosek Prezydium Ogólnopolskiej Federacji Przedsiębiorców i Pracodawców – Przedsiębiorcy.pl oraz Zarządu Mazowieckiego Zrzeszenia Handlu, Przemysłu i Usług

Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza
„Za 25 lat działalności na rzecz budowania relacji pomiędzy polskimi a ukraińskimi przedsiębiorcami”

  • na wniosek Pana Pawła Hreniaka – Wojewody Dolnośląskiego
    DOZAMEL Sp. z o.o.
    “Za dynamiczny biznes dbający o pracowników, otoczenie i swoją historię”
  • na wniosek Pana Piotra Ćwika – Wojewody Małopolskiego
    Krakowski Park Technologiczny Sp. z o.o.
    “Za nowe spojrzenie na biznes, które od 20 lat wspiera rozwój gospodarczy Małopolski”
  • na wniosek Pani Agaty Wojtyszek – Wojewody Świętokrzyskiego
    Józef Dąbek – Prezes Kopalni Wapienia „Morawica”
    „Za działania ukierunkowane na nowe, przyszłościowe rozwiązania technologiczne, które przyczyniają się do rozwoju całego województwa świętokrzyskiego oraz podnoszenie kwalifikacji pracowników”
  • na wniosek Pana Artura Chojeckiego – Wojewody Warmińsko-Mazurskiego
    Szynaka-Meble Sp. z o.o.
    “Za stworzenie polskiej wielopokoleniowej rodzinnej firmy, która od 60 lat jest zawsze blisko ludzi”
  • na wniosek Pana Cezarego Przybylskiego – Marszałka Województwa Dolnośląskiego
  • Jędrzej Kowalewski – Prezes Zarządu i Założyciel Scanway Sp. z o.o.
    “Za świadczenie usług i dostarczanie produktów o innowacyjnym charakterze oraz wsparcie rozwoju nauki i przemysłu”
  • na wniosek Pana Piotra Całbeckiego – Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego
    TZMO SA
    “Za ponadlokalny zasięg działań, dbanie o wysoką jakość produktów oraz realizowanie wielu projektów na rzecz promocji zdrowia, ochrony środowiska i wsparcia osób niepełnosprawnych”
  • na wniosek Samorządu Województwa Lubelskiego
    LubApple Sp. z o.o.
    “Za dynamiczny rozwój oraz kształtowanie pozytywnego wizerunku gospodarczego regionu na arenie międzynarodowej”
  • na wniosek Pani Elżbiety Anny Polak – Marszałek Województwa Lubuskiego
    EKOENERGETYKA – POLSKA Sp. z o.o.
    “Za wprowadzanie na rynek innowacyjnych rozwiązań w zakresie infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych”Feryster® Sp. z o.o. Sp.k.
    “Za wieloletnią działalność i wytrwałość w zdobywaniu rynku branży elektronicznej produktem projektowanym pod indywidualne zamówienia”
  • na wniosek Pana Witolda Stępnia – Marszałka Województwa Łódzkiego
    Marian Fita – Prezes Zarządu Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie
    “Za świadczenie kompleksowych, profesjonalnych i efektywnych usług finansowych w regionie łódzkim oraz aktywne uczestniczenie w życiu środowisk lokalnych”

Sławomir Lachowski – ekspert i inicjator wielu innowacyjnych start-up’ów w dziedzinie finansów i bankowości, twórca mBanku – pierwszego banku internetowego w Polsce
“Za ciągłe poszukiwanie nowych rozwiązań wykraczających poza znane ścieżki myślenia i działania”

  • na wniosek Pana Jacka Krupy – Marszałka Województwa Małopolskiego
    Fabryka Kart Trefl – Kraków Sp. z o.o.
    „Za stworzenie pozycji wiodącego polskiego producenta kart do gry, sprzedającego swoje produkty na całym świecie oraz za bezkompromisowe łączenie wysokiej jakości technicznej z najwyższym poziomem artystycznym i estetycznym”

 

  • na wniosek Pana Adama Struzika – Marszałka Województwa Mazowieckiego
    Nextbike Polska S.A.
    “Za dynamiczny rozwój oraz innowacyjny, ekologiczny charakter systemu rowerów publicznych”

BONAIR SA
“Za 25 letnie wsparcie polskich przedsiębiorstw, wspomagając ich rozwój i cyfrową transformację”

 

  • na wniosek Pana Władysława Ortyla – Marszałka Województwa Podkarpackiego
    Stowarzyszenie Grupy Przedsiębiorców Przemysłu Lotniczego “Dolina Lotnicza”
    “Za umocnienie roli południowo-wschodniej Polski jako jednego z wiodących w Europie regionów przemysłu lotniczego”

 

  • na wniosek Pana Jerzego Leszczyńskiego – Marszałka Województwa Podlaskiego
    MLEKOVITA
    “Za stworzenie silnej marki promującej Podlasie”

 

  • na wniosek Pana Adama Jarubasa – Marszałka Województwa Świętokrzyskiego
    Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe POLFOL
    “Za nowoczesną i przyjazną środowisku produkcję opakowań”

 

  • na wniosek Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego
    Zylia Sp. z o.o
    „Za działania na rzecz promowania rozwoju przedsiębiorczości w regionie

 

  • BLACHOTRAPEZ Sp. z o.o.
  • KDM Instalacje Sp. z o.o.